SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Zimní výzdoba školy

V letošním školním roce jsme se ve školní družině rozhodli zdobit školu nejen uvnitř, ale také venku. Jak jste si mohli všimnout, plot vedle školy byl na podzim zdoben do halloweenské tématiky. Nyní nastalo jedno z nejkrásnějších období v roce - čas Vánoc. Proto v oknech v 1. patře, na plotě a před školou ladíme vánoční výzdobu. Přijďte si vychutnat vánoční atmosféru a naladit na nejkrásnější čas v roce.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 24. 11. 2022 21:51

Vánoční dílny 5. třídy

Vánoční dílny jsou spojené s prodejem výrobků na vánočních trzích v sobotu 26.11. Každá třída si do svého stánku něco vyrobí nebo upeče. Páťáci tvořili dekoraci zasněžených větviček v květináči, kterou  si vánočně vyzdobili. Také nazdobili perníčky s andělem, čertem nebo srdíčky. Vše je moc bavilo.

Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 24. 11. 2022 14:57

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

Divadelní cestopis

tak se nazývalo vystoupení herecké skupiny z Divadýlka z Hradce Králové. Představení Divadelní cestopis snoubil v sobě cestu z nejslavnějších evropských her od středověku po České národní obrození. V první části se žáci od páté do deváté třídy přenesli do Anglie a seznámili se s nesmrtelným monologem Shakespearova Hamleta. Molliér a jeho hra Zdravý nemocný nám dala možnost proniknout do Francie. Následovala návštěva Itálie a hostina ze Sluhy dvou pánů od Carla Goldoniho. Nechyběla ani balkónová scéna Cyrana z Bergeracu od Edmonda Rostanda, ve které si zahrála svojí roli i Natálie Izerová z deváté třídy a sklidila velký aplaus. Poslední zastávkou byli bratři Mrštíkové a jejich Maryša, která se hercům velmi vydařila. Mezi otázkami se žáci také seznámili s životem autorů či původem jednotlivých děl. Dramatizace všech her byla plná zvratů, komediálních prvků a profesionálního výkonu od herců kočovného divadýlka.

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 23. 11. 2022 7:33

Taneční kroužek se připravuje

Holky z tanečního kroužku čtvrté  a páté třídy se moc těší na vystoupení u vánočního stromečku.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 22. 11. 2022 21:37

Prezentace Gymnázia Václava Hlavatého v Lounech k volbě povolání

S žáky devátého ročníku už od září hovoříme a řešíme co a kam dál po základní škole. Proto jsme s velkým zájmem přivítali dva naše bývalé žáky, kteří k nám přišli představit svou současnou školu – Gymnázium Václava Hlavatého v Lounech. Zhlédli jsme zajímavou prezentaci a měli jsme spoustu dotazů. Bylo to fajn setkání, za které klukům i jejich doprovodu moc děkujeme.

9. třída a Daniela Pechová

Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 16. 11. 2022 21:29

17.listopad – 1939 - 1989 - 2022

Cink, cink ... Dnes nezačíná hodina školním zvonkem, ale cinkáním klíčů.

V 8. a v 9. třídě si žáci připomněli výročí DNE STUDENTSTVA a SAMETOVÉ REVOLUCE. Seznámili se s Janem Opletalem a další studentskou historií z roku 1939, prošli stezkou 15 otázek o Sametové revoluci v roce 1989 a vyluštili tajenku. Další podrobnosti žáci našli v připravených textech, ve kterých si je vyhledali. Hodina byla plná aktivit. Konec hodiny opět oznámilo cinkání klíčů Cink, cink …

A tajenka?

„PRAVDA A LÁSKA MUSÍ ZVÍTĚZIT NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ“

Václav Havel

Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 15. 11. 2022 22:17

Planetárium a hvězdárna Teplice

Ta Sluneční soustava, kolik planet asi má? Určitě všichni dokážeme odpovědět. Nejen na tuto otázku, ale i spoustu jiných, odpovídali žáci šesté a sedmé třídy naší školy v pořadu: Země jako těleso ve Vesmíru a její srovnání s ostatními tělesy Sluneční soustavy. Dnes jsme se totiž vydali do Teplic. Obě třídy navštívily planetárium a hvězdárnu. Při skvělém výkladu jsme se dozvěděli, že se nad západním obzorem pomalu loučíme s asterismem letního trojúhelníku, že kolmo od západního obzoru můžeme spatřit Mléčnou dráhu, která svítí díky miliónům hvězd, zopakovali jsme si jednotlivé planety SS, poznávali souhvězdí a mnoho jiného. Ve hvězdárně jsme si v kopuli prohlédli dalekohledy, vyslechli zajímavé vyprávění hvězdáře o jeho povolání, a co vše můžeme dalekohledy pozorovat. Bohužel, nám mlhavé podnebí neumožnilo podívat se na všechnu tu krásu, která nás obklopuje.

Žáci šesté a sedmé třídy

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 15. 11. 2022 22:10

Nové hry a stavebnice v ŠD

Nové hry a stavebnice, které nám do ŠD škola zakoupila, mají velký úspěch. Např. Kloboučku hop, stavění z korálků nebo kreativní stavebnice, ze které se dají stavět různá zvířátka a předměty. Tímto moc děkujeme.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 15. 11. 2022 22:04

ŠD peče perníčky

Podzim už nám pomalu končí a tak ve školní družině přivoláváme vánoční čas. Dnes děti pekly perníčky a poté si je nazdobily podle své fantazie.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 15. 11. 2022 22:01

Příprava na den setkání se seniory

Na den setkání seniorů, který pořádá obec Lenešice, jsme společně s dětmi vyrobili uvítací cedulky a na keramickém kroužku knoflíky pro štěstí, které následně děti dozdobily.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 15. 11. 2022 21:57

Kurz plavání je v polovině

Kurz plavání pro druhou a třetí třídu je v polovině. Na dětech je vidět jaké dělají velké pokroky, skáčou šipku, plavou znak, potápějí se a zvládají mnoho dalších dovedností. Těšíme se na další hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 11. 11. 2022 22:38