Mikulášská nadílka pro ŠD
Mobilní planetárium v ŠD
PF 2023

Vánoční dílny 5. třídy

Vánoční dílny jsou spojené s prodejem výrobků na vánočních trzích v sobotu 26.11. Každá třída si do svého stánku něco vyrobí nebo upeče. Páťáci tvořili dekoraci zasněžených větviček v květináči, kterou  si vánočně vyzdobili. Také nazdobili perníčky s andělem, čertem nebo srdíčky. Vše je moc bavilo.

Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 24. 11. 2022 14:57

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

Divadelní cestopis

tak se nazývalo vystoupení herecké skupiny z Divadýlka z Hradce Králové. Představení Divadelní cestopis snoubil v sobě cestu z nejslavnějších evropských her od středověku po České národní obrození. V první části se žáci od páté do deváté třídy přenesli do Anglie a seznámili se s nesmrtelným monologem Shakespearova Hamleta. Molliér a jeho hra Zdravý nemocný nám dala možnost proniknout do Francie. Následovala návštěva Itálie a hostina ze Sluhy dvou pánů od Carla Goldoniho. Nechyběla ani balkónová scéna Cyrana z Bergeracu od Edmonda Rostanda, ve které si zahrála svojí roli i Natálie Izerová z deváté třídy a sklidila velký aplaus. Poslední zastávkou byli bratři Mrštíkové a jejich Maryša, která se hercům velmi vydařila. Mezi otázkami se žáci také seznámili s životem autorů či původem jednotlivých děl. Dramatizace všech her byla plná zvratů, komediálních prvků a profesionálního výkonu od herců kočovného divadýlka.

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 23. 11. 2022 7:33

Taneční kroužek se připravuje

Holky z tanečního kroužku čtvrté  a páté třídy se moc těší na vystoupení u vánočního stromečku.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 22. 11. 2022 21:37

Prezentace Gymnázia Václava Hlavatého v Lounech k volbě povolání

S žáky devátého ročníku už od září hovoříme a řešíme co a kam dál po základní škole. Proto jsme s velkým zájmem přivítali dva naše bývalé žáky, kteří k nám přišli představit svou současnou školu – Gymnázium Václava Hlavatého v Lounech. Zhlédli jsme zajímavou prezentaci a měli jsme spoustu dotazů. Bylo to fajn setkání, za které klukům i jejich doprovodu moc děkujeme.

9. třída a Daniela Pechová

Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 16. 11. 2022 21:29

17.listopad – 1939 - 1989 - 2022

Cink, cink ... Dnes nezačíná hodina školním zvonkem, ale cinkáním klíčů.

V 8. a v 9. třídě si žáci připomněli výročí DNE STUDENTSTVA a SAMETOVÉ REVOLUCE. Seznámili se s Janem Opletalem a další studentskou historií z roku 1939, prošli stezkou 15 otázek o Sametové revoluci v roce 1989 a vyluštili tajenku. Další podrobnosti žáci našli v připravených textech, ve kterých si je vyhledali. Hodina byla plná aktivit. Konec hodiny opět oznámilo cinkání klíčů Cink, cink …

A tajenka?

„PRAVDA A LÁSKA MUSÍ ZVÍTĚZIT NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ“

Václav Havel

Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 15. 11. 2022 22:17

Planetárium a hvězdárna Teplice

Ta Sluneční soustava, kolik planet asi má? Určitě všichni dokážeme odpovědět. Nejen na tuto otázku, ale i spoustu jiných, odpovídali žáci šesté a sedmé třídy naší školy v pořadu: Země jako těleso ve Vesmíru a její srovnání s ostatními tělesy Sluneční soustavy. Dnes jsme se totiž vydali do Teplic. Obě třídy navštívily planetárium a hvězdárnu. Při skvělém výkladu jsme se dozvěděli, že se nad západním obzorem pomalu loučíme s asterismem letního trojúhelníku, že kolmo od západního obzoru můžeme spatřit Mléčnou dráhu, která svítí díky miliónům hvězd, zopakovali jsme si jednotlivé planety SS, poznávali souhvězdí a mnoho jiného. Ve hvězdárně jsme si v kopuli prohlédli dalekohledy, vyslechli zajímavé vyprávění hvězdáře o jeho povolání, a co vše můžeme dalekohledy pozorovat. Bohužel, nám mlhavé podnebí neumožnilo podívat se na všechnu tu krásu, která nás obklopuje.

Žáci šesté a sedmé třídy

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 15. 11. 2022 22:10

Nové hry a stavebnice v ŠD

Nové hry a stavebnice, které nám do ŠD škola zakoupila, mají velký úspěch. Např. Kloboučku hop, stavění z korálků nebo kreativní stavebnice, ze které se dají stavět různá zvířátka a předměty. Tímto moc děkujeme.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 15. 11. 2022 22:04

ŠD peče perníčky

Podzim už nám pomalu končí a tak ve školní družině přivoláváme vánoční čas. Dnes děti pekly perníčky a poté si je nazdobily podle své fantazie.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 15. 11. 2022 22:01

Příprava na den setkání se seniory

Na den setkání seniorů, který pořádá obec Lenešice, jsme společně s dětmi vyrobili uvítací cedulky a na keramickém kroužku knoflíky pro štěstí, které následně děti dozdobily.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 15. 11. 2022 21:57

Kurz plavání je v polovině

Kurz plavání pro druhou a třetí třídu je v polovině. Na dětech je vidět jaké dělají velké pokroky, skáčou šipku, plavou znak, potápějí se a zvládají mnoho dalších dovedností. Těšíme se na další hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 11. 11. 2022 22:38

Přípravka slaví svatého Martina

V přípravce jsme se rozhodli oslavit tradiční den svatého Martina a moc jsme si to užili.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 11. 11. 2022 22:34