Ředitelské volno pro žáky
Výuka jinak
Tvorba linorytových razítek

Němčina nekouše

Ještě před podzimními prázdninami se žáci šestého a sedmého ročníku zúčastnili projektu Němčina nekouše.  Pod tímto názvem se skrývala zajímavá jazyková animace, kterou si pro naše děti připravilo Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem. Cílem projektu bylo zvýšit u dětí zájem o němčinu a motivovat je pro výuku tohoto jazyka. Šesťáci a sedmáci se během jedné vyučovací hodiny dozvěděli mnoho zajímavostí o německy mluvících zemích, pracovali s mapou, procvičovali základní slovní zásobu a prováděli další zábavné aktivity. Program byl moc fajn, děkujeme.

Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 31. 10. 2022 22:20

HALLOWEEN V DEVÍTCE

Skvělé masky, povedená organizace, spokojené děti. To vše měli na starosti žáci 9.třídy v rámci projektového dne Halloween.

Pro každou třídu jsme měli připraveny čtyři soutěže, díky kterým dostali indície na uhodnutí jednotlivé postavy - například vlkodlaka, mumie nebo upíra. Každá třída musela uhodnout jinou postavu. Devítka i  děti z prvního stupně si to moc užili.

Nelly Budiačová, Natálka Izerová, 9.třída

Autor: Ing. Kamil Zlatohlávek Publikováno 31. 10. 2022 14:28

Halloween u šesťáků

V úterý se na naší škole konala akce Halloween. Žáci z druhého stupně připravovali strašidelná překvapení pro mladší spolužáky.

Šesťáci využili pro akci tělocvičnu, kterou tematicky vyzdobili. Nejstarší a nejodvážnější žáci mohli se zavázanýma očima ochutnat třeba červy… (ty sladké a kyselé). Mezi další aktivity patřilo lovení jablek z vody, stavění strašidelných hradů, lovení předmětů z hlíny, chytání do sítě a spousta dalšího. Závěrem čekala na žáky odměna za statečnost.

Halloween se dětem povedl a doufáme, že si celou akci užily i děti z prvního stupně.

Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 30. 10. 2022 0:33

Říjnový bazén - školní družina

O prázdninový čtvrtek 27. 10. jsme si udělali výlet do lounského plaveckého bazénu. Projeli jsme se v tobogánu a pořádně si zaplavali. Dopolední zábavu jsme si moc užili!

Autor: Vladimíra Fiřtová Publikováno 28. 10. 2022 21:21

Družina v kině

Ve středu 26.10. jsem s družinou vyrazili do lounského kina na pohádku Princezna rebelka. Dětem se pohádka moc líbila.

Autor: Simona Vlková Publikováno 28. 10. 2022 21:19

BESIP

V úterý 25. října se děti z přípravné až třetí třídy dozvěděly mnoho důležitých informaci o bezpečnosti silničního provozu. Nenásilnou a vtipnou formou jim byla vysvětlena nutnost nosit helmu, správné přecházení silnice, děti si také vyzkoušely chrániče na zápěstí, na lokty a na kolena. Velmi  děkujeme paní Míše Doležalové a panu Vlastu Vébrovi z Divadla VeTři.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 28. 10. 2022 21:15

Halloween 2022

Žáci a učitelé druhého stupně připravili super akci plnou soutěží, her a strašení. Děti plnily různé úkoly – vyvolávaly duchy, ochutnávaly čarodějnické lektvary, hledaly a skládaly slova nebo obrázky. Děti zaujalo halloweenské focení nebo lezení tunelem, moc se jim líbilo zamotávání mumií, lovení jablíček nebo závody na žíněnkách. Akce byla velmi povedená, děti si to moc užily. Moc děkujeme.

Učitelky, vychovatelky a asistentky 1. stupně

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 28. 10. 2022 21:11

Soutěž o nejkrásnější dýni 2022

Ve dnech 19. - 21.10. proběhla soutěž o nejkrásnější dýni. Celkem se zúčastnilo 46 žáků z 1. stupně. Na 3. místě se umístil Pavlík Čáka, na 2. místě se umístila Kristýnka Čížková a na krásném 1. místě se umístila Káťa Nachtigalová. Tímto gratulujeme a všem děkujeme za hojnou účast.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 24. 10. 2022 22:15

Měsíc říjen ve školní družině

Další měsíc nám utekl jako voda a my opět píšeme povídání o tom, co jsme tento měsíc udělali, vytvořili a zažili. Měsíc říjen byl na tvoření bohatý. Před školou nám stojí krásní podzimní trpaslíci, za nimi na větvích létají netopýři a duchové, na nástěnkách máme pavučiny a čarodějnice v kotlíku a na parapetech nám odpočívají 3D lišky. Také jsme si připomněli Den stromů. V rámci tohoto dne jsme zasadili dva stromy na školní zahradě a na čtenářské chvilce si s babičkou Bětou zopakovali podzimní zahradu. Ve školní družině máme mnoho materiálů, díky kterým si opakujeme učivo. Měsíc říjen zakončíme návštěvou lounského kina a plaveckého bazénu.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 24. 10. 2022 14:08

HALLOWEENSKÝ LEKTVAR

Je potřeba ho připravit, než Halloween začne. Nevíte, jak se připravuje? Dnešní hodinu slohu v 7. a 8.třídě jsme věnovali čas sepsání pracovního postupu přípravy originálního lektvaru s prapodivnými ingrediencemi. Nyní si už stačí jen vybrat a užít si nadpřirozené schopnosti, které lektvar přinese. UŽ ZÍTRA U NÁS VE ŠKOLE!

Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 24. 10. 2022 13:30

Narcisové srdce

V rámci pěstitelských prací jsme se třídami II. stupně realizovali projekt Narcisové srdce. Jedná se o velký záhon ve tvaru srdce, který jsme vytvořili před budovou II. stupně. Sedmáci záhon ve svých hodinách navrhli a vyměřili. Osmáci vykopali drny a zasadili cibulky. Se šesťáky jsme nakonec všechno dočistili, pohrabali a odvezli drny na kompost. Pokud vše půjde podle plánu, na jaře narcisové srdce vykvete a okrášlí prostor před II. stupněm.

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 22. 10. 2022 23:09

Zdravé svačinky

Od začátku školního roku jsme se zaměřili na zdravé svačinky, a hlavně na konzumaci ovoce a zeleniny. Děti ovoce a zeleninu i poznávaly a třídily.

Celou akci jsme dnes zakončili výrobou zdravé svačinky. Děti z přípravné a druhé třídy si namazaly a ozdobily toastové chlebíčky a následně ochutnávaly různé druhy zeleniny a ovoce.

Simona Pazourková, Miluška Špeciánová

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 21. 10. 2022 14:18