DEN NÁVŠTĚV
Den Země 2023
Ukázka práce městské policie Postoloprty

Čertí škola

V pondělí 5. prosince se žáci šesté třídy proměnili v čerty, anděle a Mikuláše. Společně s paní učitelkou a asistentkou se vypravili do mateřské školky a na první stupeň, aby ostatním dětem ukázali, jak se učí v pravé čertí škole.

Děti v rámci rozvrhu procvičily matematiku, zatancovaly si, zazpívaly a plnily různé úkoly.

Na rozvrhu bylo celkem deset lekcí.

1. hodina - Brblando
  2. hodina - Počítando
  3. hodina - Trsando
  4. hodina - Hádando
  5. hodina - Puzzlando
  6. hodina - Šklebando
  7. hodina - Zkušendo
  8. hodina - Bordelando
  9. hodina - Předváděndo
  10. hodina - Překvapendo

Protože děti byly hodné a šikovné, žádný z čertů si nikoho neodnesl. Naopak je Mikuláš odměnil nadílkou.

Za celou šestou třídu děkujeme dětem i všem p. učitelkám.

Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 8. 12. 2022 22:27

POKROKY 1. TŘÍDY

Už téměř tři měsíce chodí prvňáčci do školy. Za tu dobu se již naučili spoustu věcí. Číst krátké texty, sčítat a porovnávat čísla do pěti, zpívat nové písničky a mnoho dalších dovedností. Tento týden jsme začali skládat z písmenek slova a věty. Děti pracovaly ve dvojicích, nejprve podle diktátu. Na závěr dostaly volnou ruku a mohly skládat podle svého. Jejich výtvory mě překvapily, dojaly a některé velmi pobavily.

Posuďte sami…

Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 28. 11. 2022 13:58

Zdravá pětka

Ve čtvrtek 10. 11. se uskutečnila akce o zdravém stravování. Děti z první a přípravné třídy měly program zaměřený na třídění potravin, jejich správné skladování. V závěru hodiny mohly i ochutnat některé druhy ovoce a zeleniny. Děti druhé a třetí třídy hrály stolní hru obchod, ve které třídily potraviny do regálů v obchodě a rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny. V závěru hodiny se seznámily s množstvím cukru v jednotlivých nápojích.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 26. 11. 2022 22:34

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

BESIP

V úterý 25. října se děti z přípravné až třetí třídy dozvěděly mnoho důležitých informaci o bezpečnosti silničního provozu. Nenásilnou a vtipnou formou jim byla vysvětlena nutnost nosit helmu, správné přecházení silnice, děti si také vyzkoušely chrániče na zápěstí, na lokty a na kolena. Velmi  děkujeme paní Míše Doležalové a panu Vlastu Vébrovi z Divadla VeTři.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 28. 10. 2022 21:15

Prvňáčci a přípravka v MŠ

Ve čtvrtek 13. 10. byly prvňáčci a děti z přípravky pozvány do MŠ v Lenešicích na ukázku živých zvířat. Krátké čekání jsme si zpestřili na dopravním hřišti, pak už přišla na řadu zvířátka – slepice, ovečky, malý poník a nakonec opravdová lama!  Děti se dozvěděly, kde má slepice uši, čím se krmí ovečky, kolik zubů má lama a mnoho dalších zajímavých informací. Všechna zvířátka jsme si mohli na závěr i pohladit. Ve školce se nám moc líbilo, určitě si návštěvu brzy zopakujeme.

Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 16. 10. 2022 21:59

Školní výlet přípravné, 1. a 3. třídy

V úterý 14. 6. si děti přípravné třídy a 1. a 3. třídy užily výlet do ZOO parku v Chomutově.
Některé děti jely poprvé vlakem. Viděly spoustu zvířat, některá si mohly samy nakrmit, svezly se Safari vláčkem.  Součástí ZOO parku je několik dětských hřišť, kde měly možnost si odpočinout a pohrát si.
Všem se výlet líbil.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 6. 2022 21:34

Projekt Paleček 2022

V rámci projektu Paleček se prvňáčci naučili básničku, kterou zvládli i zdramatizovat. Malovali stromy pomocí obtisků svých rukou a následně obrázek dozdobili nalepením přírodnin. Seznámili se se stromy a rostlinami, které rostou v lese, třídili různé druhy šišek a listů. Tento projekt je bavil a moc se povedl.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 6. 6. 2022 12:31

Pasování na čtenáře 2022

24. 5. 2022 žáci první třídy navštívili knihovnu v Lounech, kde byli pasováni na čtenáře. Měli za úkol vytvořit podle obrázků pohádkové dvojice, přečíst úryvek z pohádky a pohádku poznat a v závěru je rytíř pasoval na čtenáře. Odnesli si odznak, pohádkou knížku, omalovánky i diplom.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 6. 6. 2022 12:30

Den dětí pro přípravku a prvňáčky

Ve středu 1. 6. žáci šesté třídy pro přípravku a prvňáčky připravili dopoledne plné soutěží, her a zábavy. Děti nejdříve plnily zadané sportovní disciplíny, následně z audionahrávek hádaly pohádky, a nakonec je čekala vodní bitva. Dopoledne proběhlo ve velmi příjemném a pohodovém duchu, děti byly nadšené. Na závěr si mohly opéct vuřty.

Moc děkujeme za velmi pěkně připravený program, dětem se moc líbil.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 3. 6. 2022 14:14

Prvňáčci poprvé v knihovně

V úterý 22. 2. 2022 děti z první třídy poprvé navštívily knihovnu v Lounech. Na besedě se dozvěděly, co všechno je v knihovně možné – mohou si zde hrát, číst, malovat obrázky a pokud se přihlásí, budou si půjčovat knížky, časopisy nebo různé hry. Dětem se v knihovně moc líbilo, prohlédly si knížky, encyklopedie, časopisy a zahrály si některé hry.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 23. 2. 2022 22:23

Sportovní den s jedničkou

FK Dobroměřice uspořádal ve středu 29. 9. sportovní dopoledne. Děti si na hřišti vyzkoušely různé pohybové aktivity s míčem – slalom mezi kužely, střelbu na koš i do branky, zahrály si také fotbal. Akce byla moc pěkně připravená a dětem se líbila.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 1. 10. 2021 23:10