Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023

Zdravá pětka

Ve čtvrtek 10. 11. se uskutečnila akce o zdravém stravování. Děti z první a přípravné třídy měly program zaměřený na třídění potravin, jejich správné skladování. V závěru hodiny mohly i ochutnat některé druhy ovoce a zeleniny. Děti druhé a třetí třídy hrály stolní hru obchod, ve které třídily potraviny do regálů v obchodě a rozlišovaly zdravé a nezdravé potraviny. V závěru hodiny se seznámily s množstvím cukru v jednotlivých nápojích.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 26. 11. 2022 22:34

Vystoupení v sokolovně

Ve středu 16. 11. vystupovaly děti z druhé třídy v místní sokolovně na akci „setkání seniorů“. Měly připravené dvě písničky a básničku, kterou i zdramatizovaly. Vystoupení se jim moc povedlo.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 26. 11. 2022 22:31

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

Kurz plavání je v polovině

Kurz plavání pro druhou a třetí třídu je v polovině. Na dětech je vidět jaké dělají velké pokroky, skáčou šipku, plavou znak, potápějí se a zvládají mnoho dalších dovedností. Těšíme se na další hodiny.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 11. 11. 2022 22:38

BESIP

V úterý 25. října se děti z přípravné až třetí třídy dozvěděly mnoho důležitých informaci o bezpečnosti silničního provozu. Nenásilnou a vtipnou formou jim byla vysvětlena nutnost nosit helmu, správné přecházení silnice, děti si také vyzkoušely chrániče na zápěstí, na lokty a na kolena. Velmi  děkujeme paní Míše Doležalové a panu Vlastu Vébrovi z Divadla VeTři.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 28. 10. 2022 21:15

Zdravé svačinky

Od začátku školního roku jsme se zaměřili na zdravé svačinky, a hlavně na konzumaci ovoce a zeleniny. Děti ovoce a zeleninu i poznávaly a třídily.

Celou akci jsme dnes zakončili výrobou zdravé svačinky. Děti z přípravné a druhé třídy si namazaly a ozdobily toastové chlebíčky a následně ochutnávaly různé druhy zeleniny a ovoce.

Simona Pazourková, Miluška Špeciánová

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 21. 10. 2022 14:18

Agrofarma Dittrich

Dne 7.10. jsme s přípravnou a 2. třídou navštívili místní agrofarmu Dittrich. Měli jsme možnost navštívit chmelovou česačku a sušárnu. Děti si mohly vyzkoušet, jak se sedí v kombajnu a traktoru, nakonec nakrmily zvířata. Děkujeme panu Dörflerovi za hezkou prohlídku.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 7. 10. 2022 21:37

PLAVÁNÍ 2. A 3. TŘÍDA 2022

Ve středu 14. září začal plavecký kurz pro druháky a třeťáky. Děti byly rozděleny do skupin podle zdatnosti a pak pod skvělým vedením lektorek z Bubliny plavaly a potápěly se, dýchaly do vody, skákaly a proplouvaly pod destičkami, zkrátka si plně užívaly první lekci. Těšíme se zase za týden!

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 20. 9. 2022 16:13

Park Louny – Zábaviště pro sviště

Ve čtvrtek 15. 9. jsme jeli do Loun, v parku jsme navštívili akci Zábaviště pro sviště, bylo zde mnoho her, doplňovaček, kvízů a děti si mohly zahrát i divadlo. Celá akce byla ve znamení svišťů, kteří je provázeli zadanými úkoly.

Dětem se akce moc líbila a užily si ji.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 16. 9. 2022 14:29

MÍSTO, KDE ŽIJI – projekt ve 2. třídě

V pondělí 20. 6. proběhl ve 2. třídě projekt Místo, kde žiji. Při naučné procházce Lenešicemi jsme se zastavili u kostela sv. Šimona a Judy, prohlédli jsme si sochu knížete Václava, kapli sv. Jana Nepomuckého a také barokní sýpku. Všechny získané informace si děti zapsaly do pracovního listu. Projekt se dětem líbil, najednou vnímaly staré budovy a historické zvláštnosti jinak, přestože kolem nich denně chodí.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 23. 6. 2022 21:24

VÝLET DO TOBOGA-FANTAZY

Druháci a páťáci se v úterý 14. června vydali do Prahy na výlet do dětského světa v Toboga-Fantazy.  Po celý čas, který jsme měli, se děti nezastavily. Snad jen na to, aby se napily nebo něco pojedly. Atrakce střídala atrakci:  autíčka, tobogán, trampolíny, nafukovací drak, virtuální realita a další a další.

Výlet jsme si moc užili a teď se všichni těšíme na prázdniny!

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 22. 6. 2022 21:30

DĚTSKÝ DEN PRO 2. TŘÍDU

Žáci ze 7. třídy skupiny A připravili parádní Den dětí pro druháčky. Menší děti soutěžily v družstvech a musely plnit různé úkoly. Například měly ochutnávku ovoce nebo zeleniny a jejich rozpoznání, předváděly pantomimou různá povolání, soutěžily ve sportovních disciplínách, a nakonec musely nalézt poklad. Ten byl dobře schovaný, ale děti všetečky ho stejně našly ????.

Děkujeme žákům ze sedmé třídy za skvěle a zábavně připravený Den dětí!

Ivana Pokutová + děti 2. třídy

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 3. 6. 2022 14:06