DEN NÁVŠTĚV
Den Země 2023
Ukázka práce městské policie Postoloprty

MÍSTO, KDE ŽIJI – projekt ve 2. třídě

V pondělí 20. 6. proběhl ve 2. třídě projekt Místo, kde žiji. Při naučné procházce Lenešicemi jsme se zastavili u kostela sv. Šimona a Judy, prohlédli jsme si sochu knížete Václava, kapli sv. Jana Nepomuckého a také barokní sýpku. Všechny získané informace si děti zapsaly do pracovního listu. Projekt se dětem líbil, najednou vnímaly staré budovy a historické zvláštnosti jinak, přestože kolem nich denně chodí.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 23. 6. 2022 21:24

VÝLET DO TOBOGA-FANTAZY

Druháci a páťáci se v úterý 14. června vydali do Prahy na výlet do dětského světa v Toboga-Fantazy.  Po celý čas, který jsme měli, se děti nezastavily. Snad jen na to, aby se napily nebo něco pojedly. Atrakce střídala atrakci:  autíčka, tobogán, trampolíny, nafukovací drak, virtuální realita a další a další.

Výlet jsme si moc užili a teď se všichni těšíme na prázdniny!

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 22. 6. 2022 21:30

DĚTSKÝ DEN PRO 2. TŘÍDU

Žáci ze 7. třídy skupiny A připravili parádní Den dětí pro druháčky. Menší děti soutěžily v družstvech a musely plnit různé úkoly. Například měly ochutnávku ovoce nebo zeleniny a jejich rozpoznání, předváděly pantomimou různá povolání, soutěžily ve sportovních disciplínách, a nakonec musely nalézt poklad. Ten byl dobře schovaný, ale děti všetečky ho stejně našly ????.

Děkujeme žákům ze sedmé třídy za skvěle a zábavně připravený Den dětí!

Ivana Pokutová + děti 2. třídy

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 3. 6. 2022 14:06

PROJEKT ZDRAVÉ ZUBY, KRÁSNÝ ÚSMĚV VE 2. TŘÍDĚ

Ve čtvrtek 24. února proběhl ve 2. třídě projekt na téma ústní hygieny. S dětmi jsme si povídali o správném způsobu čištění zoubků, o návštěvách zubního lékaře, také jsme si zazpívali a zatancovali na písničku Pan doktor Zub. Přinesenými kartáčky se zubní pastou jsme si správně vyčistili zoubky a nakonec si vybarvili obrázky se zdravým i zanedbaným chrupem.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 25. 2. 2022 21:30

Kurz plavání končí

Ve středu 1. prosince proběhla poslední lekce plavání pro 2. a 3. třídu. Děti si to velmi užily, nejdříve závodily ve dvojicích a v družstvech, pak je čekalo volné plavání a na závěr  obdržely  Mokré vysvědčení. Děkujeme Bublině za skvělé vedení kurzu.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 4. 12. 2021 22:18

Tandemová výuka ve 2. třídě

Ve čtvrtek se ve druhé třídě uskutečnila tzv. tandemová výuka. To znamená, že se dětem věnují v dané hodině současně dvě učitelky. V tomto případě šlo o třídní učitelku Ivanu Pokutovou a paní učitelku Ivanu Tegtmajerovou. Tématem hodiny bylo čtení neboli čtenářská lekce. Pohádka O kometě a autíčku Cililink děti zaujala, všechny úkoly k příběhu plnily rychle a správně. Na závěr pohádku výtvarně zpracovaly.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 24. 10. 2021 21:30

Plavecký kurz 2. a 3. třídy 2021 je v polovině

Druháci a třeťáci mají za sebou polovinu z deseti lekcí plavání. Plavou prsa, znak, dýchají do vody, skáčou šipku a vůbec si vedou velice dobře. Na každé plavání se těší a vždy po týdnu je vidět, jak se zlepšují.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 14. 10. 2021 15:40

Plavání 2. a 3.třídy 2021

První hodina plavání v postoloprtském bazénu proběhla ve středu 15. září. Děti měly k dispozici různé pomůcky a už plavaly, skákaly a potápěly se.

Hodina utekla velmi rychle, naštěstí za týden jedeme zas!

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 15. 9. 2021 21:32

T-mobile Olympijský běh 2021

T-mobile Olympijský běh

Dne 8. 9. 2021 se na fotbalovém hřišti konala akce s názvem T-mobile Olympijský běh. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 141 závodníků. Pro děti byl připraven pestrý doprovodný program, při kterém účastníci tvořili třídní maskoty v japonském MANGA stylu, luštili spojovačku, ve které úspěšně poznali naše zlaté finalisty z Tokia Lukáše Krpálka a Jiřího Prskavce. Na akci dále probíhala vědomostní soutěž tříd s olympijskou tematikou, pro vítěze každého duelu byl připraven prémiový diplom v duchu projektu letošního školního roku.

Samotný závod byl rozdělen na kategorie holek a kluků, přičemž proti sobě soupeřily vždy dvě třídy. Všem závodníkům moc děkujeme, výkony byly znamenité a všichni naši účastníci úspěšně proběhli cílovou páskou.

Zároveň tímto chceme poděkovat organizátorům akce, dobrovolníkům, fotografům a učitelům, kteří pro děti vytvořili perfektní zázemí a dohlédli na hladký průběh akce.

Moc děkujeme a budeme se těšit opět v roce 2022/2023.

Další fotografie naleznete na FB profilu školy.

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 10. 9. 2021 14:26