SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Druhá prezentace SŠ - projekt MAP II

V pátek 3. prosince jsme na naší škole přivítali další středoškolskou návštěvu. Tentokrát k nám zavítali žáci s paní učitelkou z Obchodní akademie a Střední odborné školy gen. F. Fajtla, která se nachází v centru Loun. Děkujeme přednášejícím za přiblížení nabízených oborů našim žákům.

Autor: Diana Pekařová Publikováno 4. 12. 2021 22:12

SŠ v devítce

Školní rok je v plném proudu a naši deváťáci pomalu a jistě začínají přemýšlet o svém dalším studiu.

V pátek 12. listopadu jsme díky projektu MAP II na škole přivítali vyučující a studenty z mostecké střední školy Střední průmyslová škola a Střední odborná škola gastronomie a služeb, kteří nám poutavě představili nabízené studijní obory.

Děkujeme za přednášku a pomoc žákům s jejich výběrem.

Autor: Diana Pekařová Publikováno 13. 11. 2021 22:46

Razítka - deváťáci

Dnešní vyučování probíhalo převážně v dílnách. Žáci deváté třídy se zúčastnili výroby razítek. Se zapojením kreativity vyřezávali do razniček motivy, dle vlastního výběru. Vznikla tak razítka s různými symboly a znaky. Deváťákům se razítka velmi povedla.

Autor: Diana Pekařová Publikováno 18. 10. 2021 21:50

Zážitková výuka v Praze

To, že je Pražský hrad odvěkým symbolem českého státu, nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí, jsme se učili v dějepise. Na hodinách zeměpisu jsme se zase dozvěděli, že je památkou UNESCA s více než tisíciletou tradicí, že je cílem mnoha miliónů návštěvníků z celého světa. A dnes 12. 10. 2021 jsme se k těmto návštěvníkům přidali i my, žáci sedmého, osmého a devátého ročníku, spolu s našimi učiteli, kteří nám chtěli teorii probíranou v hodinách ukázat v realitě a zažít vyučování z jiného pohledu. Hlavně možnost vidět a projít si interiéry a exteriéry největšího souvislého hradního komplexu na světě, byl pro nás velký zážitek.

Prošli a viděli jsme toho hodně a v rámci tělesné výchovy nachodili i dost kilometrů. Na Staroměstském náměstí jsme zase procvičili angličtinu, když deváťáky oslovila slečna z USA a chtěla si s nimi zatancovat. Na Karlově mostě nás upoutala Nella z osmé třídy svým krátkým příběhem o Janu Nepomuckém, zrovna tak vyprávění pana učitele na dějepis. Někteří z nás byli v Praze poprvé. Dokonce i jízda metrem byla pro někoho novým zážitkem. Ani počasí nás nezklamalo, a tak nic nebrání tomu říci, že to byla skvělá výuka jinak napříč mnoha předměty.

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 12. 10. 2021 22:54

Devítka na návštěvě ve skanzenu

Koncem září jsme navštívili s naší třídou archeologický skanzen v Březně u Loun. Skanzenem nás prováděla paní průvodkyně, která nám ukázala kovárnu, pravěké hodiny, tkalcovnu, hrnčířskou pec a keltské a slovanské obydlí. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet střelbu z luku, výrobu přívěsků a hru na hudební nástroje.

Bylo to fajn a výlet jsme si společně moc užili.

Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 21. 9. 2021 14:28

T-mobile Olympijský běh 2021

T-mobile Olympijský běh

Dne 8. 9. 2021 se na fotbalovém hřišti konala akce s názvem T-mobile Olympijský běh. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 141 závodníků. Pro děti byl připraven pestrý doprovodný program, při kterém účastníci tvořili třídní maskoty v japonském MANGA stylu, luštili spojovačku, ve které úspěšně poznali naše zlaté finalisty z Tokia Lukáše Krpálka a Jiřího Prskavce. Na akci dále probíhala vědomostní soutěž tříd s olympijskou tematikou, pro vítěze každého duelu byl připraven prémiový diplom v duchu projektu letošního školního roku.

Samotný závod byl rozdělen na kategorie holek a kluků, přičemž proti sobě soupeřily vždy dvě třídy. Všem závodníkům moc děkujeme, výkony byly znamenité a všichni naši účastníci úspěšně proběhli cílovou páskou.

Zároveň tímto chceme poděkovat organizátorům akce, dobrovolníkům, fotografům a učitelům, kteří pro děti vytvořili perfektní zázemí a dohlédli na hladký průběh akce.

Moc děkujeme a budeme se těšit opět v roce 2022/2023.

Další fotografie naleznete na FB profilu školy.

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 10. 9. 2021 14:26