Ředitelské volno 5.10.2022
HALLOWEENSKÁ CESTA
PIŠQWORKY

Páťáci v Galerii Benedikta Rejta v Lounech

V úterý 12. 12. 2023 žáci 5. třídy navštívili Galerii Benedikta Rejta v Lounech. Zde si měli možnost prohlédnout díla Tomáše Polcara – SOMA. Je to umělec, který vystudoval AVU u významných osobností jako je např. Milan Knížák. Nyní žije ve Slavětíně. Tato výstava ho odvádí od nových médií k cyklickému času přírody a života ke klasickým výrazovým prostředkům.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 13. 12. 2023 12:34

Video projekt: Me and my classmates

Děti ze šesté třídy natáčely v rámci anglického jazyka videa se svými spolužáky. Nejprve si každý žák napsal krátkou prezentaci o sobě, své rodině a koníčcích, kterou se následně naučil zpaměti. Pak se děti rozdělily do skupin a jejich úkolem bylo vytvořit jedno video za celou skupinu, ve kterém se postupně každý žák na kameru anglicky představil. Děti se u projektu dost bavily, videa natáčely na několik pokusů, než byly spokojeny. Především si ale vyzkoušely, jaké to je, souvisle mluvit v angličtině na kameru. Výsledná videa byla moc povedená!

Daniela Pechová, Kateřina Fiřtová

Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 5. 12. 2023 21:44

Mikulášská bojovka v ŠD

Dnes ve školní družině proběhla mikulášská bojovka. Před školou se děti zapojily do různorodých úkolů, které nejen zlepšily jejich týmovou spolupráci, ale také je posunuly blíže k tradicím kolem Mikuláše, anděla a čerta.

Prostřednictvím zábavných aktivit se děti dozvěděly nové zajímavosti o těchto vánočních postavách. S radostí jsme pozorovali, jak se smíchem a radostí ponořili do kouzla mikulášského dne.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 5. 12. 2023 21:41

Turistický kroužek v zimě

Dva víkendy po sobě byly ve znamení turistiky.

V neděli 26.11. jsme jeli do Mostu do bazénu. Z nádraží jsme šli pěšky a děti byly nadšené z prvního sněhu. V bazénu si užily tobogány, divokou řeku, plavání i vířivku.

V sobotu 2. 12. jsme navštívili Telce, děti stavěly sněhuláka a hrály sněhovou bitvu. Po dovádění na sněhu je v místní sokolovně čekala mikulášská nadílka. Završení našeho výletu byla adventní procházka zasněženou krajinou na Peruc.

Oba výlety se vydařily a děti byly nadšené.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 5. 12. 2023 21:37

Devítka na vánočních trzích

Letošní vánoční trhy byly pro naše deváťáky úspěšné. Za sebe bych chtěl poděkovat všem, kteří se do přípravy zapojili: Žákům, kteří obětovali svůj čas, byli ve škole o víkendu a pomáhali na trzích. Rodičům, kteří přispěli surovinami a svými výrobky. Za sponzorské dary děkuji Řeznictví Vincík, paní Ruknerové a paní Rejlkové Kůrkové... V neposlední řadě také Simče, která akci a výrobkům věnovala hromadu svého volného času minulý týden i o víkendu.
Díky všem.

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 4. 12. 2023 21:17

NA ZPÍVANOU

Na viděnou, to je velmi častý pozdrav, ale Na zpívanou? Přinášíme krátkou ukázku z dnešní generální zkoušky žáků naší školy. Připravujeme se na nedělní (3.12.2023) vystoupení na náměstí v Lenešicích. Přijďte se podívat. Určitě se zasmějete, zazpíváte si, potěšíte se dárkem a možná i zamáčknete slzičku štěstí. "Na zpívanou". Těšíme se na Vás.

Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 1. 12. 2023 13:27

DRUHÁCI V KNIHOVNĚ

Ve čtvrtek 24.11. jsme s druháky opět navštívili lounskou knihovnu. Zúčastnili jsme se lekce Za písničkou do pohádky. Jak už název napovídá, nešlo tentokrát jen o čtení. Vyslechli jsme si pohádku o princezně Písničce, hrací strojek nám zahrál melodii z Louskáčku, moc se nám líbily i vtipné básničky známého písničkáře Pokáče. Na závěr jsme si užili i trochu kreslení na téma Jak si představuji nejkrásnější knihovnu.

Ivana Tegtmajerová, Michaela Pokorná

Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 30. 11. 2023 21:24

Česko vesluje 2023

Dne 29. 11. 2023 se vybraní žáci: Dušan Jirásek, Radim Tikal, Filip Mandák, Vojtěch Koubek, Matěj Šatoplet, Martin Tříska, Václav Vincík, Pavel Cirók, Ondřej Janek, Martin Šmejkal, Martin Velík, David Haspeklo, Tomáš Mézl, Jan Šatoplet a Zdeněk Beneš zúčastnili sportovní akce Česko vesluje v Postoloprtech. Z celkového pořadí škol jsme se umístili na děleném 6. – 7. místě. Závodníci změřili své síly na veslařských trenažérech a získali nové zkušenosti. Všem našim reprezentantům děkujeme.

Jan Dvořák

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 30. 11. 2023 10:17

Taneční kroužek zve

Děti z tanečního kroužku přeji pohodový adventní čas a zvou Vás na Rozsvíceni vánočního stromu v neděli 3.12.2024 od 15:30.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 28. 11. 2023 22:04

V ŠD kreslíme obal knížky

Jelikož je naše škola zapojena do projektu "Celé Česko čte dětem", tak si děti měly vymyslet a nakreslit obal knížky, která by je bavila a chtěly by ji číst a podle těch krásných obrázků je jasné, že už se všichni těší na vánoční pohádky, příběhy a také na Vánoce.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 28. 11. 2023 22:01

Školní družina v kině

Dnes se školní družina vydala na výlet do kina Svět Louny, kde se děti těšily na sledování oblíbených hrdinů ve filmu "Tlapková patrola ve velkofilmu". Atmosféra byla naplněná radostí a očekáváním.

Dobrodružství tlapkové patroly přivedlo děti do světa barevných animací a krásného příběhu. Smích, radost a napětí byly cítit ve vzduchu, když se na plátně objevili hrdinové tlapkové patroly.

Filmové odpoledne jsme si moc užili a těšíme se na další.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 28. 11. 2023 21:57

Celoroční projekt Řekni to příběhem v 1. třídě

Prvňáčci jsou pilní. ,,Napsali,, už svoje dva první příběhy: halloweenský a svatomartinský. Pilně se učí číst genetickou metodou a tento týden každý sám přečetl svůj první příběh. A to se muselo oslavit.

Autor: Mgr. Blanka Beckertová Publikováno 24. 11. 2023 14:18