Den dětí pro MŠ
Festival ZŠ Lenešice
T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 2023
SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2022_2023

Den stromů ve školní družině

20. října oslavujeme Den stromů. V současné době se tento den slaví ve více než 40 zemích světa. I my ve školní družině si tento den připomínáme. Den má připomenout, jak důležité pro naši planetu jsou lesy a stromy. Proto jsme si s dětmi na školním pozemku vysadili dva stromy - Hrušeň a sloupcovitou Jabloň.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 19. 10. 2022 22:10

Příprava na Halloween v ŠD

Blíží se čas Helloweenu, tak jsme si s dětmi v družině vytvořili několik pavučin i s pavoučky pomocí voskovky a vodových barev.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 14. 10. 2022 22:13

Blíží se nám halloween!

Blíží se nám halloween! Dnes děti v družině vyráběly strašáky z plechovek a poté ozdobily strom na školním dvoře.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 11. 10. 2022 22:03

Výzdoba plotu u školy

Máme tu podzim. Období, kdy opadává listí, dny se krátí, ochlazuje se, více prší a je mnohem horší počasí.
Proto děti ze školní družiny ozdobily a oživily barevnými obrázky plot vedle školy. Celý tento rok budeme obrázky na plotě měnit podle ročního období.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 7. 10. 2022 21:40

Den hospodářských zvířat

Dne 2.10. se konal světový den hospodářských zvířat. V rámci tohoto dne jsme s družinou navštívili místní Agrofarmu Dittrich, kde se děti seznámily se zvířaty a chodem farmy. Tímto děkujeme Anežce Dittrichové a agrofarmě Dittrich za příjemnou prohlídku.

Autor: Simona Vlková Publikováno 3. 10. 2022 21:38

Vyrábíme ježky v ŠD

Dnes jsme ve školní družině vyráběli s dětmi ježky, kde jsme stříhali, lepili, malovali a pracovali i s přírodním materiálem.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 27. 9. 2022 15:53

Světový den srdce ve školní družině

Světový den srdce je akce, která se koná od roku 2000 a je organizovaná každoročně světovou federací srdce a světovou zdravotnickou organizací. Ve školní družině jsme se s dětmi zaměřili na zdravý životní styl, první pomoc a skládání lidských orgánů a kostí. Díky pomůckám jsme nahlédli do lidského těla, naučili se masáž srdce a zjistili, co našemu srdci prospívá a co mu naopak škodí.

Příští měsíc nás čeká světový den hospodářských zvířat.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 27. 9. 2022 9:04

Měsíc září ve školní družině

Podzim ve školní družině nebude pochmurný a nudný. Naopak! Ve družině se nevěnujeme jen hrám a sportovním aktivitám, ale i vyrábění různých výrobků. V měsíci září jsme tvořili z přírodních materiálů, seznámili se poprvé s aquarelovými pastelkami, foukali vodovkami, malovali fixami na textil a také rozvíjeli pomocí různých pomůcek a kartiček slovní zásobu.

Děti také pracují s tangramy. Pomocí nich rozvíjí vnímání tvarů a kombinační schopnosti. V říjnu nás čekají další zajímavé aktivity, výlet a tvoření.

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 20. 9. 2022 12:25

Turistický kroužek

V neděli 11. 9. se konal první turistický kroužek. Jeli jsme vlakem do Mostu A došli jsme pěšky do FUNPARKU. Děti s nadšením zvládly malé lanové prolézačky a následně se přemístily na velké lanové centrum, i to zvládly bravurně. Nakonec ještě vylezly na věž, odkud byl pěkný výhled.

Dětem se akce moc líbila a užily si to.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 16. 9. 2022 14:26

Výtvarný - kreativní kroužek v ŠD

V letošním školním roce probíhal v družině výtvarný – kreativní kroužek pod vedením Michaely Pokorné. Děti pracovaly s různými materiály, vytvořily spoustu krásných prací, které zdobily prostory naší školy po celý rok. Můžete se podívat na ukázku některých z nich. Děti se těší na pokračování v příštím školním roce.

Autor: Michaela Pokorná Publikováno 10. 6. 2022 12:35