Den dětí pro MŠ
SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2022_2023

Úvod > Škola > Pomáháme školám k úspěchu

Pomáháme školám k úspěchu

Jsme potěšeni, že tým Pomáháme školám k úspěchu, o.p.s. ukončil přijímací řízení k zapojení škol do nového tříletého běhu projektu a že se rozhodl naši školu do projektu zařadit.

Co je projekt Pomáháme školám k úspěchu?

Projekt Pomáháme školám k úspěchu je vzdělávací projekt zaměřený na podporu pedagogických sborů veřejných základních škol. Realizuje ho o.p.s. Pomáháme školám k úspěchu (PŠÚ) a finančně ho zajišťuje Nadace The Kellner Family Foundation

Na co se projekt zaměřuje

Zaměřuje se zvláště na podporu kritické gramotnosti postavené na čtenářství a pisatelství.

Na co se projekt zaměří od září 2020

Rozvoj kompetence k učení každého dítěte ve třídách zapojených učitelů včetně řízení vlastního učení

Rozvoj kritické gramotnosti každého dítěte v zapojených třídách

Podpora lídrů zapojených škol při vytváření kultury podporující učení každého, dětí i dospělých

Podpora projektové učící se komunity spojené vizí a praxí projektu

Délka podpory

Intenzivní období podpory bude trvat 3 školní roky (září 2020 – srpen 2023).

Co projekt očekává od zapojené školy

Dobrovolné aktivní zapojení 1–3 kolegů, kteří:

• budou jezdit na akce projektu
  • budou dlouhodobě spolupracovat každý alespoň s jedním dalším kolegou ve škole /i více/na zavádění nových poznatků a postupů do výuky.

Zapojení pedagogové naší školy

Jméno člena vedení, který se aktivně bude zapojovat do práce v projektu: Mgr. Jana Ledvinová

Ve sboru bude spolupracovat s učiteli školy.

Jméno učitele, který se aktivně bude zapojovat do práce v projektu za 1. stupeň: Mgr. Ivana Tegtmajerová

Ve sboru bude spolupracovat s učitelkami 1. st.

Jméno učitele, který se aktivně bude zapojovat do práce v projektu za 2. stupeň:: Mgr. Peter Randis

Ve sboru bude spolupracovat s učiteli 2. st.

Co K jakým výstupům projekt školy povede /stručný výpis/

Škola bude pravidelně shrnovat a vyhodnocovat, čemu se naučila v uplynulém období a kde je na cestě k vizi projektu. Výstupem bude plán dalšího pedagogického rozvoje školy v oblastech, na které se projekt zaměřuje.

Zapojení učitelé vyhodnotí svůj osobní profesní posun a naplánují si další profesní učení. Výstupem budou osobní plány profesního učení v oblastech, na které se projekt zaměřuje.

Pomáháme školám k úspěchu