image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Novější 1 3

Projekt DVOJČATA - 1.STUPEŇ

V úterý 25. června proběhl na 1. stupni projekt Dvojčata. Ráno jsme zahájili přehlídkou, kde se předvedla všechna možná i nemožná dvojčata, trojčata, dokonce i čtyřčata. Následovaly veselé soutěže v parku před školou. Na závěr projektového dne jsme zjišťovali, jak se naše dvojčata a vícerčata dobře znají, a to pomocí kvízu. Akce se velmi vydařila.

Ivana Pokutová, Ivana Tegtmajerová, Hana, Šefčíková


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 25. 6. 2024 22:26

Soutěž "O pohár včelky Máji" v přípravné třídě

Naše přípravná třída se zapojila do výtvarné soutěže "O pohár včelky Máji", kterou připravil Celostátní spolek VČELÍ STRÁŽ. Každé dítě mělo za úkol namalovat včelku, a poté nalepit na plástve, což jsou desky, které včely používají k uchovávání larev, medu a pylu.

Soutěž je zaměřena na podporu dětské kreativity a zvýšení povědomí o významu včel. Odborná porota posoudí všechny práce a vyhodnocení proběhne nejpozději v říjnu 2024.

Těšíme se na výsledky a všem soutěžícím držíme palce.


Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 7. 6. 2024 22:30

Svátek matek v keramickém kroužku

Žáci, kteří chodí do keramického kroužku vyrobili dárky maminkám k svátku. Milé maminky, přejeme vše nejlepší k vašemu svátku matek.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 10. 5. 2024 21:48

Pálení čarodějnic na Rané

V sobotu 27. 4. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou, kde se konala akce Pálení čarodějnic. Děti prolézaly pavučinou, chodily na chůdách, skákaly v pytlích, létaly na koštěti a absolvovaly náročnou překážkovou dráhu. Na závěr si všichni opekli buřty. Byla to vydařená akce, dětem se program moc líbil. Celkem jsme ušli 11 km.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 29. 4. 2024 9:08

Matematické představy v přípravné třídě

Ve vzdělávání dětí v přípravné tříde je klíčové nejenom kladení důrazu na jazykovou, grafomotorickou, hudební a výtvarnou výchovu, ale také na rozvoj matematické představivosti. V naší přípravné třídě opakujeme základní matematické koncepty, včetně čísel, geometrických tvarů, číselných řad a přiřazování čísel k danému počtu. Prostřednictvím hravých aktivit a interaktivních cvičení podporujeme děti ve vytváření silných základů pro budoucí matematické dovednosti.


Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 4. 3. 2024 14:21

Návštěva výstavy „Co babičky pekly dříve a co nyní“

V úterý 13.2. místní knihovna Lenešice pořádala výstavu na téma pečení. Žáci naší školy se zde mohli seznámit, jak to bylo s pečením dříve a dnes. Zjistili jsme, že babičky stále pečou výborně a jejich výrobky jsme i ochutnali. Děkujeme paní Chovancové za milé pozvání .

 


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 14. 2. 2024 16:14

Turistický kroužek v zimě

Dva víkendy po sobě byly ve znamení turistiky.

V neděli 26.11. jsme jeli do Mostu do bazénu. Z nádraží jsme šli pěšky a děti byly nadšené z prvního sněhu. V bazénu si užily tobogány, divokou řeku, plavání i vířivku.

V sobotu 2. 12. jsme navštívili Telce, děti stavěly sněhuláka a hrály sněhovou bitvu. Po dovádění na sněhu je v místní sokolovně čekala mikulášská nadílka. Završení našeho výletu byla adventní procházka zasněženou krajinou na Peruc.

Oba výlety se vydařily a děti byly nadšené.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 5. 12. 2023 21:37

Úspěchy a radosti dětí z přípravky

Předškolní vzdělávání je klíčovým obdobím v životě každého dítěte. Získané dovednosti a vědomosti v tomto období vytvářejí pevný základ pro úspěch v budoucím vzdělávání. Naše šikovné děti jsou příkladem toho, jak důležité je věnovat čas a péči přípravě na vstup do 1. třídy.

Grafomotorika: Jednou z klíčových dovedností, které děti v přípravné třídě pilně trénují, je grafomotorika. Kreslení, malování a psaní jsou základem pro další vzdělávání. Získání jistoty v manipulaci s tužkou či štětcem je cenným přínosem, který děti budou využívat po celý život.

Jazyková výchova: Stačí se zaposlouchat a slyšíme melodičnost básniček, které naše šikovné děti recitují. Tato cvičení nejenže rozvíjí představivost, ale také posilují slovní zásobu a schopnost vyjadřování.

Předmatematická gramotnost: Není tajemstvím, že matematika hraje v našich životech klíčovou roli. V přípravné třídě se děti seznamují s prvky předmatematické gramotnosti, která jim umožní lépe porozumět základům matematiky v budoucnosti. Tato příprava vytváří pevný základ pro rozvoj matematických dovedností v první třídě.

Literární výchova: Čtení je bránou do nekonečného světa fantazie. V naší třídě se děti seznamují s pohádkami, které nejenže rozvíjí jejich jazykové schopnosti, ale také podporují představivost a fantazii. Literární výchova v přípravné třídě vytváří základy pro lásku k čtení.

Nyní můžeme s radostí říci, že se našim dětem daří skvěle. Již od prvního dne se zapojují s velkým nadšením a postupně získávají nové dovednosti a vědomosti.

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 11. 10. 2023 11:26

Turistický kroužek - Raná

V sobotu 23.9. jsme vyrazili s turistickým kroužkem na Ranou. Zvládli jsme pěší turistiku do ranského sedla. Následně si děti vyzkoušely sedák z paraglaidu a pohlédly si v muzeu větroň a ultra lehké letadlo. Na závěr ještě běhaly se záložním padákem, což se jim velice líbilo. Při z páteční cestě už na nich byla znát únava, měli jsme v nohách 14 km, ale stálo to za to.

Simona Pazourková, Vlaďka Fiřtová


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 27. 9. 2023 13:10

Drakiáda 2023

Letošní drakiáda proběhla ve středu 20. září za velmi slunného počasí. Již zdáli nás na obloze vítal drak žáka 5.třídy Dominika Svatoše a my věděli, že budou naši draci pěkně létat. Tradičně všichni účastníci obdrželi diplom a sladkou odměnu za účast. Moc děkujeme všem rodičům, kteří přišli dětem pomáhat. Také i panu Čákovi za zpřístupnění fotbalového hřiště, učiteli Wildovi za fotodokumentaci celé akce, Zuzce Charvátové za pěkný plakát a také všem ped. pracovníkům, kteří se akce účastnili.

Lada Bulandrová


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 21. 9. 2023 14:11

AGROFARMA Jimlín 31. 5. 2023

Dětská radost a zvídavost byla v plném proudu, když děti z přípravné a 2. třídy vyrazily na nezapomenutelný výlet na farmu do Jimlína. Prohlédly si prostředí starého vesnického statku, viděly, jak se mele mouka a jak se peče chleba. Domácí chléb i s domácí paštikou ochutnaly a moc jim chutnal. Krmily hospodářská zvířata a svezly se i na koni.

Tento se velmi vydařil a dětem se líbil.

Simona Pazourková a Miluše Špeciánová

 


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 1. 6. 2023 22:45

Den včel v přípravce

V přípravné třídě jsme si připomněli Den včel . Malovali jsme, vyráběli a nakonec jsme si přečetli zajímavosti o včelkách a něco nového se dozvěděli.


Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 19. 5. 2023 22:44

Novější 1 3