ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025
Náhradní zápis do přípravné a 1.třídy
Návštěva zvířat - environmentální výchova v ŠD
ČARODĚJNICE 2024

Ovoce a zelenina do škol - ochutnávka

V tomto školním roce probíhá na naší škole školní projekt „Ovoce a zelenina do škol“. Během roku se našim žákům dostávají svačinky v podobě různého ovocného a zeleninového sortimentu, na kterých si žáci mohou pochutnávat. V rámci projektu se realizují i jiné vzdělávací ochutnávky, při kterých se žáci seznamují s jednotlivými druhy ovoce a zeleniny, hlavně s jejich chutí.

Včerejší ochutnávkový koš pro nás učitelé připravili a my jsme jej během pár minutek snědli. Bylo to výborné. Děkujeme moc.

Žáci 8. třídy

Autor: Simona Vlková Publikováno 25. 5. 2022 8:32

Obhajoba projektu FIKTIVNÍ FIRMA

V pátek 18.března jsme se dvěma týmy z osmé třídy vyrazili do lounské knihovny na závěrečnou obhajobu našich fiktivních firem, na kterých jsme ve škole pracovali od října 2021. V průběhu realizace projektu jsme si zkusili naplánovat podnikatelský záměr, který bychom jednou případně mohli realizovat. Naučili jsme se spoustu věcí o financích ve firmě, marketingu a dalších věcech, bez kterých se dnešní podnikání neobejde. Dokonce jsem si vyzkoušeli i SWOT analýzu, abychom zjistili, jestli náš podnikatelský plán má naději na úspěch.

Při závěrečné obhajobě se utkalo 8 vyrovnaných týmů ze 4 škol. Naše podnikatelské plány nakonec nevyhráli, ale to nám vůbec nevadí, získané zkušenosti za to určitě stojí.

Závěrem se sluší poděkovat organizátorům z řad Serviso o.p.s, která soutěž pořádala v rámci projektu MAP II a lounské knihovně, která nám poskytla skvělé zázemí a pohoštění.

Autor: Ing. Kamil Zlatohlávek Publikováno 18. 3. 2022 14:42

3D modelování

Žáci 8. a 9. ročníku naší školy letos poprvé v rámci výtvarné výchovy začínají s 3D modelováním. Pracujeme od nejjednodušších objektů, materiálů a světel a první výsledky už jsou na světě.

Autor: Bc. Jiří Šik Publikováno 30. 1. 2022 19:09

VÁNOČNÍ ČAS V OSMIČCE

I osmáci se letos pilně připravují na Vánoce. O vánoční dílny si krásně nazdobili třídu a vyrobili 99 vánočních ozdob, kterými zkrášlili svůj stromek před Obecním úřadem. Až budete mít cestu kolem, určitě se na něj přijďte podívat.

Přejeme Vám krásný adventní čas a šťastné Vánoce.

Autor: Ing. Kamil Zlatohlávek Publikováno 7. 12. 2021 14:33

Zážitková výuka v Praze

To, že je Pražský hrad odvěkým symbolem českého státu, nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí, jsme se učili v dějepise. Na hodinách zeměpisu jsme se zase dozvěděli, že je památkou UNESCA s více než tisíciletou tradicí, že je cílem mnoha miliónů návštěvníků z celého světa. A dnes 12. 10. 2021 jsme se k těmto návštěvníkům přidali i my, žáci sedmého, osmého a devátého ročníku, spolu s našimi učiteli, kteří nám chtěli teorii probíranou v hodinách ukázat v realitě a zažít vyučování z jiného pohledu. Hlavně možnost vidět a projít si interiéry a exteriéry největšího souvislého hradního komplexu na světě, byl pro nás velký zážitek.

Prošli a viděli jsme toho hodně a v rámci tělesné výchovy nachodili i dost kilometrů. Na Staroměstském náměstí jsme zase procvičili angličtinu, když deváťáky oslovila slečna z USA a chtěla si s nimi zatancovat. Na Karlově mostě nás upoutala Nella z osmé třídy svým krátkým příběhem o Janu Nepomuckém, zrovna tak vyprávění pana učitele na dějepis. Někteří z nás byli v Praze poprvé. Dokonce i jízda metrem byla pro někoho novým zážitkem. Ani počasí nás nezklamalo, a tak nic nebrání tomu říci, že to byla skvělá výuka jinak napříč mnoha předměty.

Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 12. 10. 2021 22:54

Bageterie v osmičce

Ve čtvrtek odpoledne se cvičná kuchyňka  přeměnila v bageterii. Nejdřív jsme si řekli, jak by měla vypadat svačinka podle zásad zdravé výživy a že to vůbec nemusí být nuda. A nuda to nebyla ani náhodou!

Osmáci se do toho pustili s vervou a i když to místy vypadalo všelijak, výsledek nakonec všechny překvapil.

Tak kterou byste si dali?

Autor: Alena Šejdová Publikováno 24. 9. 2021 21:04

Výroba dřevěného uhlí

V pátek 10.9. jsme měli s osmáky tři hodiny za sebou, tak jsme společný čas využili k realizaci projektu, při kterém jsme měli v plánu vyrobit dřevěné uhlí.
Během hodiny chemie jsme si vysvětlili, co dřevěné uhlí vlastně je a jak se vyrábí. Během dvou hodin pracovních činností jsme naše poznatky převedli do praxe.
Bylo potřeba rozdělat oheň, najít suchý rostlinný materiál a nacpat ho do plechovek, uzavřené plechovky vypálit v ohni a poté je zahrabat víkem do země a nechat vychladnout.
Uhlí se vyrábělo z několika materiálů a všem se povedlo.
O historii dřevěného uhlí si budeme povídat dále v dějepise a s tím, co jsme vyrobili, budeme ještě pracovat v chemii.

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 12. 9. 2021 21:40

T-mobile Olympijský běh 2021

T-mobile Olympijský běh

Dne 8. 9. 2021 se na fotbalovém hřišti konala akce s názvem T-mobile Olympijský běh. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 141 závodníků. Pro děti byl připraven pestrý doprovodný program, při kterém účastníci tvořili třídní maskoty v japonském MANGA stylu, luštili spojovačku, ve které úspěšně poznali naše zlaté finalisty z Tokia Lukáše Krpálka a Jiřího Prskavce. Na akci dále probíhala vědomostní soutěž tříd s olympijskou tematikou, pro vítěze každého duelu byl připraven prémiový diplom v duchu projektu letošního školního roku.

Samotný závod byl rozdělen na kategorie holek a kluků, přičemž proti sobě soupeřily vždy dvě třídy. Všem závodníkům moc děkujeme, výkony byly znamenité a všichni naši účastníci úspěšně proběhli cílovou páskou.

Zároveň tímto chceme poděkovat organizátorům akce, dobrovolníkům, fotografům a učitelům, kteří pro děti vytvořili perfektní zázemí a dohlédli na hladký průběh akce.

Moc děkujeme a budeme se těšit opět v roce 2022/2023.

Další fotografie naleznete na FB profilu školy.

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 10. 9. 2021 14:26