image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:











Kloboukový den na 1. stupni

Ve čtvrtek 2.2. před pololetními prázdninami přišli žáci do školy se zajímavě ozdobeným kloboukem, čepicí nebo čelenkou. S touto pokrývkou hlavy proběhlo vyučování. Od 9:00 hod. se děti po třídách ve skupinkách fotografovaly v balónkovém fotokoutku. Fotografoval je pan uč. Wild. Poté postupně se jednotlivé třídy v klobouku představily ostatním třídám.     Děti zkusily vymyslet pohádkové postavy, které mají pokrývku hlavy. Každá třída pak skládala obrázky a přiřazovala názvy pohádek k pohádkovým postavám s kloboukem. 0. - 3. třída poslouchala čtený úryvek z pohádky nebo zhlédla video a nakreslila pohádkovou postavu. Žáci 4. - 5. třídy napsali ve dvojicích popis pohádkové postavy a nakreslili ji.

Děkujeme všem pedagogům, asistentkám a rodičům za pěknou spolupráci na tomto dnu.

1.stupeň


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 7. 2. 2023 13:04

Kloboukový den v šestice

Měsíc únor jsme přivítali celoškolní akcí ,,Kloboukový den”. Na druhém stupni se akce nesla v duchu večerníčku, historických osobností či pirátů. Žáci se rozdělili na skupinky a vylosovali téma. Úkolem byla hraná scénka nebo třeba vytvoření živého obrazu. Součástí příprav bylo zpracování informačního plakátu na dané téma.

Žáci 6. třídy byli rozděleni na dvě skupiny.

První skupinka se přeměnila na piráty, kteří složili veršované povídání o jejich pirátském školním životĕ. 

Druhá skupina se ocitla na palubě Titaniku a v doprovodu písničky ,,My heart will go on” zahrála známou scénku.


Autor: Bc. Diana Pekařová Publikováno 5. 2. 2023 21:40

MOJE CESTA K ÚSPĚCHU

V rámci celoškolního projektu máme v občanské výchově předmětový úkol, který ukládá žákům pohovořit a přiblížit svým spolužákům, jaká je moje osobní dosavadní největší cesta k dosažení nějakého úspěchu. Máme mezi sebou úspěšného střelce, fotbalisty a v dnešní prezentaci nám velmi pěkně představily svoji cestu se svými psími miláčky Irena, Simona, Maruška a Natálie. Irena nám představila svého Benžika, který miluje ředkvičky, poslouchá na různé povely, sedni, lehni, styď se atd. Simona má pejsky dva, Terku a Fleka. Terka chroupe mrkev a Flek zase klobásy a citrón. Marie se stará o Rozárku, kterou pojmenovala podle Rozárky z Popelky. Hladkosrstý jezevčík Kiki dělá radost Natálce. V rámci svého povídání nám děvčata představila mnoho psích pomůcek i pamlsků, které používají při starosti se o svoje pejsky. Na závěr jsme si ve třídě udělali statistiku, kolik celkem pejsků se nám v domácnostech pohybuje v rámci naší třídy. Je jich celkem 25 různých ras.

Děkujeme děvčatům za velmi zdařilou prezentaci svého úspěšného starání se o pejsky.


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 3. 2. 2023 17:54

Ozdravný pobyt žáků 4. třídy

Minulý týden se vrátili žáci 4. třídy z ozdravného pobytu na Božím Daru. Pobyt se po všech stránkách vydařil, děti si užily sníh, zdokonalily fyzickou kondici, stmelily kolektiv a užily si spoustu legrace. Také reprezentovaly školu vzorným chováním. Plánujeme si další podobné akce zopakovat.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 2. 2. 2023 14:48

Bruslení 1.2.2023

Bruslení je skvělá zábava, která bezpochyby patří mezi zimní radovánky. I na naší škole je mnoho nadšených bruslařů, kteří rádi a s chutí využili nabídky zabruslit si na Zimním stadioně v Lounech. Na ledě vládla pohoda a děti si bruslení v partě svých spolužáků užili.

 

 


Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 1. 2. 2023 22:07

Mediální gramotnost v České televizi

Dne 1. 2. 2023 se žáci 7. třídy zúčastnili exkurze do jediné veřejnoprávní televize v České republice, jejíž historie sahá až do května roku 1953.

Podívali se do zákulisí fungování televizního vysílání i výroby pořadů. Seznámili se s prací sportovních komentátorů, moderátorů zpravodajství, osvětlovačů i kostýmních výtvarnic. Nahlédli pod pokličku dabingu a grafické postprodukce a měli možnost vyzkoušet si práci s kamerou i klíčovacím zařízením.

Pronikli do tajů televizního světa a získali ucelený obraz o tom, kolik úsilí a práce stojí za výrobou pořadů.

Mgr. Jan Dvořák


Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 1. 2. 2023 22:03

Leden ve školní družině

Rok se s rokem sešel a my už tu máme zase leden - první kalendářní měsíc, ve kterém nás čekalo opět tvoření, deskové hry, zpívání, významné dny, procházky a malování.
Tentokrát jsme měli světový den hor, díky kterému jsme se dozvěděli, jak se chovat v přírodě, zopakovali zvířata, která na horách můžeme potkat a zjišťovali základní informace o nejvyšší hoře České republiky.  Ve tvořivé a výtvarné chvilce jsme malovali zimní krajinu s ptáky, paní zimu, proplétané sovy, barevné stromy a krajinu suchými pastely. Poslední den v měsíci proběhl světový den zeber. Nejprve jsme se o zvířatech dočetli základní informace, poté na základě  informací spojovali jednotlivé názvy zvířat s obrázky. Zajímavostí pro nás bylo, že gepard dokáže běhat rychlostí okolo 120 km/h.  Nyní nás čeká nejkratší měsíc v roce. V únoru budeme péct rohlíky, vytvářet nové obrázky na nástěnky, slavit další významný den a mnoho dalšího. 


Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 31. 1. 2023 22:10

Krůček po krůčku…….EPIZODA 8

Epizoda osmá je poslední z našeho letošního lyžařského a snowboardového výcvikového kurzu 2023.Večer proběhlo slavnostní ukončení kurzu. Ráno, pohledy z okna naší horské chaty napovídají, že přes noc venku opět sněžilo a s křupáním sněhu pod botami jsme odešli na poslední skvělou snídani v podobě švédského stolu. Rozloučili jsme se s personálem a šli se dobalit a připravit k odjezdu. Autobus přijel ve smluvenou hodinu. Naložili jsme výstroj i výzbroj a příjemně unaveni odjeli domů, kde na nás všechny čekali rodiče.

LVK a SVK 2023 je minulostí. Přejeme vám krásný zbytek zimy a vypravte se brzy opět na hory.

S a L


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 29. 1. 2023 0:17

Krůček po krůčku…..Epizoda sedmá

Včera jsme psali o magičnosti hor, také o paní mlze, která se ukáže, pozlobí a vyvede opět na dobrou cestu. Dnes byl poslední den našeho praktického výcviku, zítra se vracíme do svých domovů. Cílem našeho výcvikového kurzu bylo osvojení sizákladních lyžařských a snowboardových dovedností na úrovni bezpečného pohybu na lyžích i snowboardu. Také zvládnutí základních technik jako jsou výstupy, oblouky, sjezd, obraty a bezpečné zastavení. Součástí toho všeho je i osvojení si bezpečného chování na vlecích, sjezdovkách, ohleduplnost mezi ostatními účastníky zimních sportů. Letos jsme opravdu poctivě sjížděli a využívali každou chvilku. Každý  si mohl ověřit svojí fyzickou kondici, zodpovědnost, disciplínu, vytrvalost, cílevědomost, ale i trochu té zdravé soutěživosti, která se nám bude v životě určitě hodit. Neméně důležité jsou společné prožitky mezi spolužáky i instruktory, veselé chvíle, ale i naše přešlapy. Někdo by mohl říci, ty se přece k lyžařské technice náramně hodí….ano odšlapy, přešlapy, ze kterých si do dalšího života vezmeme ponaučení.

Krůček po krůčku se všichni, kteří stáli na lyžích i snowboardu poprvé, naučili lyžovat i na prkně. Máme splněno a těšíme se až vše, co si odvážíme z letošního zimního kurzu použijeme třeba na dalších horských cestách se svými rodiči, a budeme se dále zdokonalovat.

Děkujeme

L a S

 


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 28. 1. 2023 0:39

Krůček po krůčku……EPIZODA 6

Krušné hory se mohou pyšnit spoustou tajemných příběhů, do kterých jsme se zapsali myslím i my lyžaři a snowboarďáci z naší školy. Píše se rok 2023 a naše první stránky zimních příběhů se zde začaly psát v roce 2010, což dokládají záznamy v kronice v horském středisku PAM. Region těchto hor je doslova magický a s ním jsou čarovné i příběhy, které se dobře nejen píší a vypráví, také vám zůstanou do konce v života v cestovatelských a prožitých vzpomínkách. Vedle oné magičnosti každý, kdo hory navštívil ví, že krajem putuje po stovky let Marcebila, která umí přivolat mlhy a zároveň vám ukázat cestu z krušných mlh. Dá se říci, že i my se s ní setkáváme každý výcvik, kdy se k nám v mlze přikrade nějaký úraz či nedorozumění a my hledáme cestu ven a dokážeme si brát ponaučení, aby se ta mlhovina objevovala méně a méně. I dnes se nám na svahu pletla do cesty a trošku nás pozlobila. Přesto jsme se snažili poctivě trénovat a zdokonalovat v každé jízdě z kopce dolů i na vleku. Pohled na okolí zapadané sněhem je, jak již jsme napsali magický.

Mlha přede mnou mlha za mnou….

L a S


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 26. 1. 2023 21:41

Krůček po krůčku ….EPIZODA PÁTÁ

Výcvikový kurz se docela rychlými kroky přehoupl do svojí druhé poloviny. Dnešek byl ve znamení relaxace a načerpání nových sil. Ráno prodloužený budíček i snídaně. Následovala teoretická výuka lyžování i snowboardování s praktickými ukázkami na videu. Před obědem ještě oddych při týmovém psaní povídky z hor a po obědě turistický výšlap do Jáchymova a tamního lázeňského a saunového světa, kde jsme pobyli tři hodiny a opravdu se krásně zregenerovali. Bylo to moc fajn. Zpátky na Nové město nás vyvezl večerní autobus. Dokonce se skupina našich deváťáků rozhodla jít i zpátky pěšky. Patřila jim za to na večerní schůzce pochvala. Povídky z hor, které dopoledne sepsaly jednotlivé týmy byly přečteny a některé odměněny potleskem. Večerka jako obvykle, protože zítra nás čeká další práce na svahu. Přejeme dobrou noc do údolí.

L a S


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 26. 1. 2023 12:26

Krůček po krůčku….EPIZODA 4

Opět se vám hlásíme ze zasněžených Krušných hor. Po včerejší slunečné obloze  se nám dnes představila paní mlha a ukazovala, jak umí čarovat. Během chvíle pokryla sjezdovku na Plešivci a za chvilku se ztratila, aby znovu přišla. To nám však nevadilo v našem snažení se o zdokonalování v jízdě na lyžích či snowboardu. Určitě každý z nás zažil ten pocit, když poprvé sjedete sjezdovku v jednom kuse, ať už na lyžích či snowboardu a nespadnete. A o to více, protože den předtím vyjedete poprvé lanovkou na kopec a v duchu vás popadne strach, když se podíváte směrem dolů, že tohle nemůžete nikdy sjet….A to je právě ten krůček po krůčku, který zdoláváte a máte z toho velikou radost, když se vám to podaří. Zlepšujeme se každým dnem a hodně chceme, a to je nejvíc! Lyžovali jsme od rána až do odpoledních hodin, po obědě relaxační chvilka a procházka. Večer oslava narozenin a předání dvou dortů našim oslavencům. Hodně štěstí a zdraví…..

přejí L a S z Nového Města


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 24. 1. 2023 22:16