image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20
BASKETBAL V LENEŠICÍCH
21 22 23 24 25
26 27
Drakiáda 2022 v Lenešicích
28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality ze školy

Aktuality ze školy


Štítky:Drakiáda 2021

23. září ve čtvrtek proběhla na fotbalovém hřišti tradiční drakiáda. Uvítal nás slunečný den se silným větrem. Měli jsme obavu, aby nám nikdo neuletěl. Nakonec vše dopadlo dobře. Každá třída obdržela za účast diplom a sladkou odměnu. Letos se akce zúčastnila i 9. třída, která s dětmi natáčela rozhovory. Děkujeme všem, kteří žákům pomáhali a také panu učiteli Wildovi za fotodokumentaci celé akce.

 


Autor: Mgr. Lada Bulandrová Publikováno 30. 9. 2021 8:11

Seznamovací dopoledne – 1. třída + přípravka

Pět dovednostních disciplín, týmový tanec v kruhu a silová přetahovaná, to vše dnes zvládli naši nejmladší účastníci v rámci seznamovacího dopoledne, které si pro ně připravila 6. třída spolu s panem třídním učitelem.

Zaskákali jsme si v pytli, prošli jsme náročným opičím slalomem, obratně jsme střelili gól do brány, závodili na čas a zkoušeli uhodnout tajuplný obsah záhadných nádob. Vše jsme si moc užili, zvítězili jsme v přetahované a naučili se i nový taneční krok. Za odměnu jsme získali medaili a drobnou cenu na zub.

Všechny účastníky dnešní akce moc chválíme za vynikající výkony a přejeme jim, ať se jim ve školním roce 2021/2022 daří.

 


Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 24. 9. 2021 21:27

Bageterie v osmičce

Ve čtvrtek odpoledne se cvičná kuchyňka  přeměnila v bageterii. Nejdřív jsme si řekli, jak by měla vypadat svačinka podle zásad zdravé výživy a že to vůbec nemusí být nuda. A nuda to nebyla ani náhodou!

Osmáci se do toho pustili s vervou a i když to místy vypadalo všelijak, výsledek nakonec všechny překvapil.

Tak kterou byste si dali?


Autor: Alena Šejdová Publikováno 24. 9. 2021 21:04

První hodina kroužku anglického jazyka

Ve středu proběhla první hodina kroužku anglického jazyka. Nejprve jsme se společně seznámili a děti se naučily, jak se anglicky představit. Jelikož byly děti velmi šikovné a nějaká slovíčka už znaly, mohly jsme si zahrát anglické hry. Na konci hodiny jsme si společně zazpívali a zatancovali na anglickou písničku.


Autor: Diana Pekařová Publikováno 24. 9. 2021 20:48

Devítka na návštěvě ve skanzenu

 

Koncem září jsme navštívili s naší třídou archeologický skanzen v Březně u Loun. Skanzenem nás prováděla paní průvodkyně, která nám ukázala kovárnu, pravěké hodiny, tkalcovnu, hrnčířskou pec a keltské a slovanské obydlí. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet střelbu z luku, výrobu přívěsků a hru na hudební nástroje.

Bylo to fajn a výlet jsme si společně moc užili.

 


Autor: Ing. Daniela Pechová Publikováno 21. 9. 2021 14:28

1.sportovní kroužek 2021_2022

Po dlouhé pauze jsme se opět vydali na výlet na kolech do Loun. Naším cílem bylo letní cvičiště. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v cukrárně. 

 


Autor: Vladimíra Fiřtová Publikováno 19. 9. 2021 21:34

PLAVECKÝ KURZ ZŠ LENEŠICE 2021

Od září 2021 jezdí několik tříd prvního stupně na plavecký kurz do plavecké školy BUBLINA v Postoloprtech. Skupina žáků čtvrté a páté třídy začala tento čtvrtek a moc se na kurzy plavání těšila. Na kurz jsme se připravovali i teoreticky na hodině tělesné výchovy, kde jsme si vysvětlovali význam plavání.

Cílem naší ZŠ je umožnit našim žákům, aby se díky výuce plavávání naučili odbourat zábrany a strach z vodního prostředí formou her a zvládnutí základních plaveckých dovedností.

Pokud mluvíme o významu plavání, máme na mysli především význam výchovný a zdravotní.  Výchovný význam plavání můžeme sledovat zhruba ve dvou ohledech.  Kolektiv spolužáků pozitivně ovlivňuje přístup k plavání a zároveň žák samotný překonává obavu a strach, které jsou s pobytem ve vodním prostředí spojeny.

Plavecké dovednosti, které se žáci učí, jsou důležité i pro význam plavání z pohledu život zachraňující dovednosti.


Autor: Mgr. Zdeňka Jelińská Publikováno 19. 9. 2021 21:29

Mít ve škole včelu, to je něco…

Jakou včelu? Nejlépe takovou, která se dá naprogramovat = Bee Bot.  Tato didaktická pomůcka je vhodná pro rozvoj logického myšlení, prostorové orientace a plánování. Práce s včelkou podporuje také jemnou motoriku a posiluje koncentraci pozornosti dítěte. Je velmi vhodným nástrojem pro praktickou výuku základů programování. Robotická Bee Bot Včelka se pohybuje po hladké podložce ve čtyřech směrech a lze ji naprogramovat na sekvenci až 40 kroků. 

Bee bot jsme využili v 7. třídě v počátečních hodinách českého jazyka, matematiky. Naučili jsme se poskládat kroky pomocí šipek, kreslit obrázek podle zadaného programovacího klíče. Pak už jsme tvořili pokyny pro Včelu Bee Bot.  Pohybovala se po hladké podložce nebo po papíře. S nástavcem na kreslení pak i vytvořila podle našich požadavků obrazy moderního umění. 

Příště ji využijeme pro další úkoly v různých hodinách.


Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 16. 9. 2021 22:56

Vzpomínky zůstanou …

Děti z první třídy v úterý navštívily mateřskou školku, kterou navštěvovaly. Půjčily si kola a koloběžky a společně s dětmi ze školky jezdily na dopravním hřišti. Ve školce se jim moc líbilo a i děti ze školky byly nadšené z jejich návštěvy.

 


Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 15. 9. 2021 21:34

Plavání 2. a 3.třídy 2021

První hodina plavání v postoloprtském bazénu proběhla ve středu 15. září. Děti měly k dispozici různé pomůcky a už plavaly, skákaly a potápěly se.

Hodina utekla velmi rychle, naštěstí za týden jedeme zas!

 


Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 15. 9. 2021 21:32

Výroba dřevěného uhlí

 

V pátek 10.9. jsme měli s osmáky tři hodiny za sebou, tak jsme společný čas využili k realizaci projektu, při kterém jsme měli v plánu vyrobit dřevěné uhlí. 
Během hodiny chemie jsme si vysvětlili, co dřevěné uhlí vlastně je a jak se vyrábí. Během dvou hodin pracovních činností jsme naše poznatky převedli do praxe. 
Bylo potřeba rozdělat oheň, najít suchý rostlinný materiál a nacpat ho do plechovek, uzavřené plechovky vypálit v ohni a poté je zahrabat víkem do země a nechat vychladnout.
Uhlí se vyrábělo z několika materiálů a všem se povedlo. 
O historii dřevěného uhlí si budeme povídat dále v dějepise a s tím, co jsme vyrobili, budeme ještě pracovat v chemii.
 
 

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 12. 9. 2021 21:40

Projekt Laskavec ve třetí třídě

Jaké místo má laskavost v naší společnosti i v našich osobních životech? A co to je laskavost?  Jaké to je, když se k vám někdo zachová laskavě, nebo když se tak zachováte vy sami? Na tyto otázky se snažíme hledat odpovědi v projektu Laskavec, který jsme si naplánovali od září do listopadu. A už po několika dnech vidíme, že to má smysl.


Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 12. 9. 2021 21:34