ZÁPIS DO 1. TŘÍDY A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY 2024_2025
Návštěva zvířat - environmentální výchova v ŠD
ČARODĚJNICE 2024

Kostýmová zkouška tanečního kroužku

Dnešní kostýmová zkouška děti z tanečního kroužku přípravné , první , druhé a třetí třídy .

Autor: Miluše Špeciánová Publikováno 23. 11. 2022 22:56

BESIP

V úterý 25. října se děti z přípravné až třetí třídy dozvěděly mnoho důležitých informaci o bezpečnosti silničního provozu. Nenásilnou a vtipnou formou jim byla vysvětlena nutnost nosit helmu, správné přecházení silnice, děti si také vyzkoušely chrániče na zápěstí, na lokty a na kolena. Velmi  děkujeme paní Míše Doležalové a panu Vlastu Vébrovi z Divadla VeTři.

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 28. 10. 2022 21:15

Prvňáčci a přípravka v MŠ

Ve čtvrtek 13. 10. byly prvňáčci a děti z přípravky pozvány do MŠ v Lenešicích na ukázku živých zvířat. Krátké čekání jsme si zpestřili na dopravním hřišti, pak už přišla na řadu zvířátka – slepice, ovečky, malý poník a nakonec opravdová lama!  Děti se dozvěděly, kde má slepice uši, čím se krmí ovečky, kolik zubů má lama a mnoho dalších zajímavých informací. Všechna zvířátka jsme si mohli na závěr i pohladit. Ve školce se nám moc líbilo, určitě si návštěvu brzy zopakujeme.

Autor: Mgr. Ivana Tegtmajerová Publikováno 16. 10. 2022 21:59

Školní výlet přípravné, 1. a 3. třídy

V úterý 14. 6. si děti přípravné třídy a 1. a 3. třídy užily výlet do ZOO parku v Chomutově.
Některé děti jely poprvé vlakem. Viděly spoustu zvířat, některá si mohly samy nakrmit, svezly se Safari vláčkem.  Součástí ZOO parku je několik dětských hřišť, kde měly možnost si odpočinout a pohrát si.
Všem se výlet líbil.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 15. 6. 2022 21:34

Projekt Paleček 2022

V rámci projektu Paleček se prvňáčci naučili básničku, kterou zvládli i zdramatizovat. Malovali stromy pomocí obtisků svých rukou a následně obrázek dozdobili nalepením přírodnin. Seznámili se se stromy a rostlinami, které rostou v lese, třídili různé druhy šišek a listů. Tento projekt je bavil a moc se povedl.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 6. 6. 2022 12:31

Pasování na čtenáře 2022

24. 5. 2022 žáci první třídy navštívili knihovnu v Lounech, kde byli pasováni na čtenáře. Měli za úkol vytvořit podle obrázků pohádkové dvojice, přečíst úryvek z pohádky a pohádku poznat a v závěru je rytíř pasoval na čtenáře. Odnesli si odznak, pohádkou knížku, omalovánky i diplom.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 6. 6. 2022 12:30

Den dětí pro přípravku a prvňáčky

Ve středu 1. 6. žáci šesté třídy pro přípravku a prvňáčky připravili dopoledne plné soutěží, her a zábavy. Děti nejdříve plnily zadané sportovní disciplíny, následně z audionahrávek hádaly pohádky, a nakonec je čekala vodní bitva. Dopoledne proběhlo ve velmi příjemném a pohodovém duchu, děti byly nadšené. Na závěr si mohly opéct vuřty.

Moc děkujeme za velmi pěkně připravený program, dětem se moc líbil.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 3. 6. 2022 14:14

Prvňáčci poprvé v knihovně

V úterý 22. 2. 2022 děti z první třídy poprvé navštívily knihovnu v Lounech. Na besedě se dozvěděly, co všechno je v knihovně možné – mohou si zde hrát, číst, malovat obrázky a pokud se přihlásí, budou si půjčovat knížky, časopisy nebo různé hry. Dětem se v knihovně moc líbilo, prohlédly si knížky, encyklopedie, časopisy a zahrály si některé hry.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 23. 2. 2022 22:23

Sportovní den s jedničkou

FK Dobroměřice uspořádal ve středu 29. 9. sportovní dopoledne. Děti si na hřišti vyzkoušely různé pohybové aktivity s míčem – slalom mezi kužely, střelbu na koš i do branky, zahrály si také fotbal. Akce byla moc pěkně připravená a dětem se líbila.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 1. 10. 2021 23:10

Seznamovací dopoledne – 1. třída + přípravka

Pět dovednostních disciplín, týmový tanec v kruhu a silová přetahovaná, to vše dnes zvládli naši nejmladší účastníci v rámci seznamovacího dopoledne, které si pro ně připravila 6. třída spolu s panem třídním učitelem.

Zaskákali jsme si v pytli, prošli jsme náročným opičím slalomem, obratně jsme střelili gól do brány, závodili na čas a zkoušeli uhodnout tajuplný obsah záhadných nádob. Vše jsme si moc užili, zvítězili jsme v přetahované a naučili se i nový taneční krok. Za odměnu jsme získali medaili a drobnou cenu na zub.

Všechny účastníky dnešní akce moc chválíme za vynikající výkony a přejeme jim, ať se jim ve školním roce 2021/2022 daří.

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 24. 9. 2021 21:27

Vzpomínky zůstanou …

Děti z první třídy v úterý navštívily mateřskou školku, kterou navštěvovaly. Půjčily si kola a koloběžky a společně s dětmi ze školky jezdily na dopravním hřišti. Ve školce se jim moc líbilo a i děti ze školky byly nadšené z jejich návštěvy.

Autor: Mgr. Simona Pazourková Publikováno 15. 9. 2021 21:34

T-mobile Olympijský běh 2021

T-mobile Olympijský běh

Dne 8. 9. 2021 se na fotbalovém hřišti konala akce s názvem T-mobile Olympijský běh. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 141 závodníků. Pro děti byl připraven pestrý doprovodný program, při kterém účastníci tvořili třídní maskoty v japonském MANGA stylu, luštili spojovačku, ve které úspěšně poznali naše zlaté finalisty z Tokia Lukáše Krpálka a Jiřího Prskavce. Na akci dále probíhala vědomostní soutěž tříd s olympijskou tematikou, pro vítěze každého duelu byl připraven prémiový diplom v duchu projektu letošního školního roku.

Samotný závod byl rozdělen na kategorie holek a kluků, přičemž proti sobě soupeřily vždy dvě třídy. Všem závodníkům moc děkujeme, výkony byly znamenité a všichni naši účastníci úspěšně proběhli cílovou páskou.

Zároveň tímto chceme poděkovat organizátorům akce, dobrovolníkům, fotografům a učitelům, kteří pro děti vytvořili perfektní zázemí a dohlédli na hladký průběh akce.

Moc děkujeme a budeme se těšit opět v roce 2022/2023.

Další fotografie naleznete na FB profilu školy.

Autor: Mgr. Jan Dvořák Publikováno 10. 9. 2021 14:26